Przejdź do treści
Wczytuję...
30lis

Muzyka - Jakiej słuchamy i dlaczego ?

Każdy człowiek z czasem wyrabia własny gust.

Dotyczy to wszystkiego. Jajecznica lekko ścięta (glutowata), czy mocno wysmażona (sucha)? Więcej soli, czy więcej pieprzu?

Można mnożyć przykłady bez końca.

Z czasem, wraz z biegiem lat wyrabiamy w sobie nawyki. Wyrabiamy także preferencje dotyczące każdego aspektu naszego życia. Dzieje się to powoli. Zawsze na zasadzie prób i eksperymentów.

Nie ma ludzi, którzy twierdzą, że lubią tylko jeden sposób przyrządzania jakiejkolwiek potrawy, jeżeli nie spróbowali kilku innych.

Logiczne?

26paź

Nowe Technologie - Wygoda czy Uzależnienie

Trochę odbiegnę tym razem od tematyki do której przyzwyczaiłem naszych czytelników. To nie będzie Felieton dotyczący bezpośrednio zagadnień związanych z urządzeniami audio, ani z muzyką. Chociaż na upartego, może mieć z nimi coś wspólnego.

Poświęcę chwilę na garść moich spostrzeżeń wyniesionych z obserwacji społeczeństwa i jego nawyków, które w ostatnim czasie bardzo się nasiliły.

Smartfony

25sie

Audio Video Show okiem pomocy wystawcy

Pewnego dnia mój znajomy, właściciel jednego z salonów audio w Warszawie napisał do mnie na Facebooku czy przypadkiem bym nie chciał się wystawić z nimi na AVS, bo mało osób a roboty dużo.
Oczywiście się zgodziłem, bilety na targi za darmo, czy może być coś lepszego? Dodatkowo myślałem, że praca jako wystawca na AVS to bułka z masłem… Myliłem się, zdecydowanie się myliłem.

24sie

Audio Video Show – mój pierwszy raz

Niestety w tym roku (2020) AVS się nie odbędzie, ale zawsze można powspominać.
Na AVS jako stricte odwiedzający byłem tylko raz, w 2016. Jednocześnie były to moje pierwsze odwiedziny na tych targach. Wspominam je bardzo miło, głownie ze względu na spotkanie ze znajomymi, niekoniecznie z branży jak to bywa teraz. Ot, przerobiłem targi i oprowadzałem po „przybytku” znajomych, do tej pory z resztą mi to zostało.

31lip

Audio-Patologia, prawdziwe oblicze Hi-Endu.

Przez wiele lat siedziałem w branży audio z najwyższej półki, przez moje łapki przeszły klocki Accuphase, McIntosh, Dan D’agostino, MSB, dCS, DartZel czy kolumny Magico, Focal, Wilson Audio, Sonus Faber czy Bowersy i wiele, wiele innych.

Po tych latach napadła mnie jedna konkluzja, ale ze względu na jej niecenzuralność postanowiłem jej nie przytaczać. Ale ogólny konsensus sprowadza się do bardzo tego jak Hiend jest strasznie kiepski.
I po tych wszystkich latach ukojeniem są dla mnie sprzęty z dużo niższej półki sprzed wielu, wielu lat.