Przejdź do treści
Wczytuję...
06gru

Doradca Audio - Prywatnie

 

Słyszeliście kiedykolwiek powiedzenie twierdzące że:

„Trudno być prorokiem we własnym kraju”?

Jest dosyć znane i jak najbardziej prawdziwe. Przykładów na prawdziwość tej teorii jest mnóstwo.

 

Ale dzisiaj nie zamierzam uderzać w żaden poważny ton. Nie będę wymieniał naukowców, aktorów i reżyserów, czy reprezentantów innych zawodów, którzy do zaszczytów, nagród i społecznego szacunku doszli poza granicami Polski. W kraju nad Wisłą nie zyskali uznania dopóki nie zainteresowała się nimi reszta świata.

14lip

Wybieranie sprzętu audio w towarzystwie partnerki (lub partnera)

 

WOJNA PŁCI

 

Wyobraźcie sobie taką sytuację;

Do salonu audio wchodzi para. Przyszli pooglądać sprzęt, ponieważ noszą się z zamiarem wymiany tego co do tej pory mieli, lub zakupu czegoś co będzie ich pierwszym wspólnym systemem stereo.

Celowo napisałem, że chodzi o urządzenia stereo, a nie Kino Domowe bo to odrobinę inna historia. Zauważyłem, że pary znacznie łatwiej dogadują się w kwestii dokonania wyboru Kina Domowego niż klasycznego zestawu stereo.

30lis

Muzyka - Jakiej słuchamy i dlaczego ?

Każdy człowiek z czasem wyrabia własny gust.

Dotyczy to wszystkiego. Jajecznica lekko ścięta (glutowata), czy mocno wysmażona (sucha)? Więcej soli, czy więcej pieprzu?

Można mnożyć przykłady bez końca.

Z czasem, wraz z biegiem lat wyrabiamy w sobie nawyki. Wyrabiamy także preferencje dotyczące każdego aspektu naszego życia. Dzieje się to powoli. Zawsze na zasadzie prób i eksperymentów.

Nie ma ludzi, którzy twierdzą, że lubią tylko jeden sposób przyrządzania jakiejkolwiek potrawy, jeżeli nie spróbowali kilku innych.

Logiczne?

26paź

Nowe Technologie - Wygoda czy Uzależnienie

Trochę odbiegnę tym razem od tematyki do której przyzwyczaiłem naszych czytelników. To nie będzie Felieton dotyczący bezpośrednio zagadnień związanych z urządzeniami audio, ani z muzyką. Chociaż na upartego, może mieć z nimi coś wspólnego.

Poświęcę chwilę na garść moich spostrzeżeń wyniesionych z obserwacji społeczeństwa i jego nawyków, które w ostatnim czasie bardzo się nasiliły.

Smartfony

25sie

Audio Video Show okiem pomocy wystawcy

Pewnego dnia mój znajomy, właściciel jednego z salonów audio w Warszawie napisał do mnie na Facebooku czy przypadkiem bym nie chciał się wystawić z nimi na AVS, bo mało osób a roboty dużo.
Oczywiście się zgodziłem, bilety na targi za darmo, czy może być coś lepszego? Dodatkowo myślałem, że praca jako wystawca na AVS to bułka z masłem… Myliłem się, zdecydowanie się myliłem.

24sie

Audio Video Show – mój pierwszy raz

Niestety w tym roku (2020) AVS się nie odbędzie, ale zawsze można powspominać.
Na AVS jako stricte odwiedzający byłem tylko raz, w 2016. Jednocześnie były to moje pierwsze odwiedziny na tych targach. Wspominam je bardzo miło, głownie ze względu na spotkanie ze znajomymi, niekoniecznie z branży jak to bywa teraz. Ot, przerobiłem targi i oprowadzałem po „przybytku” znajomych, do tej pory z resztą mi to zostało.