Przejdź do treści
Wczytuję...
15kwi

Audio premium - co oznacza ten termin?

Czym jest klasa Premium - sprzętu audio?

To cała gama urządzeń zaliczanych do elitarnej grupy sprzętów określanych jako High-End oraz High-Tech.

Ponieważ wiemy, że klienci posiadający w swoich domach te niezwykle kosztowne elementy toru audio, borykają się z takimi samymi problemami jak użytkownicy sprzętów z niższych pułapów jakościowo-cenowych.

W pewnym momencie nawet najbardziej dopracowane konstrukcje odmawiają posłuszeństwa i trzeba je naprawić.

13kwi

Kosmetyka urządzeń Audio PREMIUM

Urządzenia audio, jak każdy inny sprzęt, który posiadamy w domach, wymagają co jakiś czas dokładniejszego oczyszczenia. Szczególnie, że im wyższej klasy jest posiadany przez nas zestaw audio, tym bardziej mamy tendencję do eksponowania go. Czasem zajmuje najbardziej honorowe miejsce w przestrzeni w której jest używany, czasem ustawiamy go nieco dyskretniej, ale i tak ciągle jest na widoku.

13kwi

Kolumny High End i High Tech

Podstawowe różnice na pierwszy rzut oka

Tak jak sprzęt audio klasy Premium (wzmacniacze, odtwarzacze CD, gramofony itp.) należące do grup High End i High Tech potrafią się różnić wizualnie, tak również głośniki (kolumny podłogowe, monitory) często prezentują design, który je klasyfikuje już na pierwszy rzut oka.

Im bardziej któreś są, lub starają się być urządzeniami grupy High Tech, tym bardziej wyglądają jak element scenografii rodem z filmów science-fiction. Taki trend.

13kwi

High End i High Tech podstawowe różnice

Oba określenia: High End i High Tech są często używane w stosunku do urządzeń audio z najwyższych poziomów jakościowych i cenowych.

Ale czy rzeczywiście są tym samym? Wszak jedne i drugie są czasem określane jako klasa PREMIUM.

Dla większości społeczeństwa nie ma najmniejszego znaczenia jak się je nazwie.

High End czy High Tech brzmi podobnie. A wszystkie one potrafią kosztować mniejszą lub większą fortunę.

29sty

Przełącznik wyboru krzywych korekcyjnych - zapomniany i (prawie) nieobecny

Panele frontowe aparatury audio mogą wyglądać skromnie albo okazale. Niekiedy obecna może być jedynie gałka potencjometru, innym razem przebogata kolekcja przełączników i pokręteł wypełniająca szczelnie zaprojektowaną przestrzeń. Z upływem lat style i standardy w obsłudze tego rodzaju urządzeń ulegały zmianom, niekiedy stosowanie pewnych funkcji po prostu przestawało być zasadne.