Przejdź do treści
Wczytuję...
11gru

Zestawy Audio - Nowy Dział na naszej stronie

Od dzisiaj na naszej stronie zaczął funkcjonować nowy dział.

Zestawy Audio – to nasza propozycja dla klientów poszukujących przyzwoitej jakości dźwięku, którzy nie chcą, lub nie mają czasu na samodzielne poszukiwania.

Chcieliby kupić coś co spełni ich oczekiwania w stosunku do brzmienia, ceny i funkcjonalności, ale nie zamierzają zawracać sobie głowy wielokrotnymi, długotrwałymi odsłuchami i sprawdzaniem wszelkich kombinacji.

10gru

Brytyjska "Szkoła Dźwięku" ?

Istnieje takie pojęcie. Znają je wszyscy zarażeni audiofilią. Znają je także mniej wyrafinowani, ale jednak poszukujący możliwie jak najbardziej naturalnego brzmienia słuchacze.

Przewija się w wielu publikacjach. Często można się na nie natknąć na wszelkich forach internetowych, będących miejscem wymiany spostrzeżeń dotyczących sprzętów audio.

A skoro takie określenie występuje w tak wielu miejscach i rozmowach, to znaczy, że samo zjawisko Brytyjskiej Szkoły Dźwięku jest czymś realnym, namacalnym i autentycznym.

25lis

Stare Audio - Naprawiać czy nie?

Całkiem niedawno napisałem artykuł na ten temat, na potrzeby zaprzyjaźnionej strony Iviter.pl

Ale ponieważ uznałem, że temat jest na tyle ciekawy i dotyczący szczególnie zagadnień umieszczanych na TEJ stronie, postanowiłem go powtórzyć, choć w nieco zmienionej formie.

Bo co zrobić ze starym, niesprawnym sprzętem audio? Albo takim, który jeszcze jakoś działa, ale wykazuje już pewne objawy zużycia? Jest chimeryczny, trapią go różnego rodzaju usterki.

21lis

Czy Amplitunery mają taką sama jakość dźwięku jak Wzmacniacze?

Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem. Wielokrotnie. Jednak nie miałem zbyt wielu możliwości, żeby porównywać poszczególne urządzenia metodą próbnych odsłuchów. Odkąd pamiętam w sprzedaży były jedne i drugie.

Kiedyś na półkach w sklepach ZURT-u sąsiadowały ze sobą wzmacniacze w rodzaju WS303, WS503 czy popularne Trawiaty, z amplitunerami typu Elizabeth HiFi, Merkury, Amator lub Radmor.

Obie odmiany sprzętu dumnie prężyły swoje front panele zachęcając do zakupu. Wszystkie wyglądały pięknie i atrakcyjnie. No może z wyjątkiem Amatora, albo bijącego rekordy brzydoty Zodiaka.

16lis

Jak dobierać głośniki do wzmacniacza

Kolejny artykuł dotyczący zagadnienia doboru głośników do wzmacniacza. Lub wzmacniacza do posiadanych głośników.

To temat rzeka. Można by całymi miesiącami dyskutować o tym, jak ludzie to robią. I na co zwracają uwagę, a o czym zazwyczaj zapominają.

Często zdarzają się klienci, którzy wchodząc do sklepu/salonu, rozglądają się przez jakiś czas, przypatrując się uważnie wszystkim wystawionym urządzeniom.

12lis

Od czego zacząć kompletowanie Audio?

To problem, który występuje bardzo często. Przede wszystkim problem logistyczny.

Wiele osób szukając „swojego” brzmienia, zwiedza różne przybytki handlujące sprzętem audio.

Odwiedza typowe salony audio z urządzeniami nowymi, ale zagląda także do sklepów specjalizujących się w sprzedaży sprzętów pochodzących z drugiej ręki. Niektórzy decydują się na surfowanie po internetowych portalach aukcyjnych, by tam wypatrzyć coś interesującego.

Każda z tych metod ma swoje zalety. Ma również wady.

02lis

Audio Voodoo -Kombinacje podłączania do prądu

 Być może to już ostatni artykuł dotyczący magicznego zagadnienia Audio Voodoo.

Zostawiłem go na koniec, bo ten temat jest chyba najbardziej problematyczny, akademicki i najczęściej wyśmiewany. O ile mogę zrozumieć ludzi, którzy o urządzeniach audio (tych poważniejszych) mają w najlepszym wypadku bardzo mgliste pojęcie, to zastanawia mnie, że często zawodowcy, czyli elektronicy, również lubią się pośmiać z praktyk, które zaraz przybliżę czytelnikom.

Eksperymenty z „polaryzacją”