Przejdź do treści
Wczytuję...
12paź

Lata 80-te Zmierzch ambicji

Lata 80-te Zmierzch ambicji

Lata 80-te Zmierzch ambicji

  Wszyscy, którzy do tej pory mniej więcej śledzili moje teksty dotyczące fascynacji kolejnymi zespołami, być może dostrzegli pewną prawidłowość. Niemal wszystkie zaprezentowane dotychczas grupy, przeżywały kompletną zapaść swoich twórczych ambicji w latach 80-tych.

Jak do tego mogło dojść?

25wrz

DadaBots - death metal po kres czasu

DadaBots - death metal po kres czasu

Od marca 2019 roku Dadabots streamują swą muzykę, nieprzerwanie i na żywo na kanale YouTube. Komponują, improwizują, tworzą. Bez spania, picia, toalety i jedzenia. Przedsięwzięcie iście epickie nawet jak na przedstawicieli gatunku, nawet jeśli jest generowane przez algorytm... Dadabots nie jest bowiem zespołem z krwi i kości, ale siecią neuronową prezentującą swą autorską wersję death metalu.

23wrz

YES - Obrazy ze snów

YES Legendarny skład

YES – Obrazy ze snów

 

YES byli kolejną art-rockową formacją po Genesis i Emerson, Lake & Palmer, której twórczość wywarła na mnie kolosalne wrażenie. Ale zanim dojrzałem do aż tak zaawansowanej konstrukcyjnie i wirtuozersko muzyki, trzeba było trochę poczekać. To nie jest muzyka która, ot tak, wchodzi do głowy. Raz usłyszanej, nie pogwizduje się nieświadomie pod nosem. Nie da się.

04wrz

GESANG DER JÜNGLINGE - Pieśń głosu i szumu

GESANG DER JÜNGLING - Pieśń głosu i szumu

Koegzystencja, wzajemne przenikanie, bilateralna integracja dźwięków generowanych akustycznie (w tym ludzkiego głosu) i tych tworzonych za pomocą instrumentów elektronicznych jest obecnie czymś zupełnie naturalnym. Świat akustyczny i elektroniczny nie stanowią antagonistycznych sił zarówno w przestrzeni muzyki popularnym, jak i w sferze tzw. kultury wysokiej, a doświadczenia na tej płaszczyźnie notowane są od lat (wystarczy przypomnieć wariacje Urszuli Dudziak, czy eksperymenty Laurie Anderson).

31sie

LED ZEPPELIN – Mistrzowie inspiracji  cz.1

LED ZEPPELIN

    To nie jest zespół od którego zaczyna się przygodę z hard-rockiem. Trzeba do niego dojrzeć, dorosnąć. Na ogół większość fanów gatunku rozpoczynała słuchanie od Deep Purple i Uriah Heep. Potem, po jakimś czasie przychodziła pora na Black Sabbath. Zeppelinów zostawiano na koniec, do momentu kiedy będzie się na nich gotowym. Ja nie byłem wyjątkiem. Tak jak większość musiałem do tej muzyki dorosnąć.