O nas

O naszym projekcie

IVITER Audio jest wielowymiarowym projektem w całości dedykowanym technice małej częstotliwości, wszelkim zagadnieniom związanym z dźwiękiem. 

Serwisujemy aparaturę audio. Projektujemy własne urządzenia w zakresie techniki audio. Prowadzimy sklep ze sprzętem vintage audio na Placu Konstytucji 5. Zajmujemy się również działalnością publicystyczną. 

Nasza misja

Nasz sklep specjalizujący się w urządzeniach vintage audio działa na rynku od niedawna, ale już ma na swoim koncie całkiem dużo sukcesów.

Natomiast różni się zasadniczo od innych firm tego typu. Różnica polega na emocjonalnym podejściu do samych urządzeń audio z których większość ma za sobą długie życie.

My nie chcemy łudzić klientów, że używane „klocki” po 20,30 czy 40 latach nadal są w pełni sprawne i nadal będą bezawaryjnie cieszyć swoich nabywców.

Sami niejednokrotnie kupowaliśmy dla siebie urządzenia tego typu za niewysokie ceny i zawsze okazywało się, że cierpią na przeróżne usterki wynikające z ich wieku, sposobu użytkowania itp.

Niemal zawsze kończyło się to koniecznością wykonania zaawansowanych napraw, regulacji czy wymiany większości elektrolitów, potencjometrów etc.

 

Dlatego nasza filozofia jest następująca:

My nie jesteśmy firmą sprzedającą vintage audio w cenach znanych z popularnych portali aukcyjnych. Nie jesteśmy lombardem sprzedającym urządzenia zastawione a nigdy nie spłacone przez dłużników.

My wierzymy, że te starsze sprzęty mają swoją duszę. Nie tylko duszę, ale i bardzo interesujące brzmienie.

Dlatego nasza misja to RATOWANIE, ODBUDOWA, REGENERACJA, REWITALIZACJA vintage audio. Chcemy tym urządzeniom dać drugie życie, znaleźć im nowy dom. Po naszych zabiegach zakupione przez klienta sprzęty będą długo i bezawaryjnie działały, niejednokrotnie grając lepiej niż klocki współcześnie produkowane.

Sposób zamawiania vintage audio w naszym sklepie również różni się od tego ogólnie przyjętego na rynku.

My nie wystawiamy cen. Nie robimy tego ponieważ odbudowa, regeneracja, rewitalizacja każdego urządzenia, nawet w obrębie takich samych modeli, może zająć różne ilości czasu, pracy techników oraz wymagać różnych części.

Dlatego u nas klient zainteresowany konkretnym urządzeniem musi uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ wskazany przez niego sprzęt najpierw trafia do naszych techników. Oceniają ilość prac potrzebnych na pełną rewitalizację urządzenia, a następnie ustalana jest kwota końcowa, czyli cena detaliczna. Oczywiście klient może tą cenę w pewnym niewielkim zakresie negocjować.

Po dojściu do porozumienia klient wpłaca zadatek, a następnie wybrane przez niego urządzenie rozpoczyna wędrówkę po stanowiskach techników odpowiedzialnych za kolejne etapy rewitalizacji.

Zazwyczaj taki proces trwa od półtora do czterech tygodni.

Przy odbiorze urządzenia klient dopłaca pozostałą (wcześniej ustaloną) kwotę i otrzymuje od nas 12-to miesięczną gwarancję na elektronikę, optykę i mechanikę.

To nie są usługi tanie. Ale gwarantujemy, że odbudowany przez nas sprzęt czeka drugie życie, co najmniej tak długie, jak jego dotychczasowy żywot.

W efekcie klient otrzymuje urządzenie z DUSZĄ, grające z DUSZĄ, w stanie technicznym i wizualnym takim jak w momencie wyjścia z fabryki.

Mogą się do nas zgłaszać również klienci chcący w pełni odbudować swój dotychczasowy sprzęt.

Wówczas procedura wygląda niemal tak samo, tyle że ostateczna kwota za usługę jest niższa.

Marek „Maro” Kulesza      

Kontakt

tel. 797 936 220
mail: audio@iviter.pl
Pl. Konstytucji 5, Neon Instrumenty Muzyczne Warszawa

Serwis:  tel. 22 113 40 88  mail: serwis@iviter.pl

godziny otwarcia : 10.00 - 19.00

“Their Satanic Majesties Request” to bodaj najbardziej niedoceniany album w historii Rolling Stonesów. Do tego stopnia, że przez jakiś czas pomijano go przy okazji wznowień i remasteringów dyskografii tej grupy. I…

Nadal jesteśmy w pamiętnym 1967 roku, który obfitował w niemal niezliczoną ilość doskonałych, interesujących płyt. Większość z nich została niesłusznie zapomniana, ale wydano wówczas również takie, które do dzisiaj…

Jimi Hendrix, człowiek z olbrzymim doświadczeniem studyjnym i scenicznym, ale jako sideman, lub muzyk kontraktowy, postanowił założyć własny zespół. Zespół z którym będzie grał taką muzykę jaką zechce.

Supergrupa CREAM powstała w 1966 roku i składała się z cenionych i niezwykle sprawnych instrumentalistów. Gitarzysta Eric Clapton był wówczas nazywany Bogiem. Perkusista Ginger Baker wytyczał nowe szlaki i metody gry…