Usługi specjalne serwisu

Nasz serwis oprócz typowych napraw wykonuje także usługi dodatkowe.

Na życzenie klientów dokonujemy następujących czynności:

Tuning wzmacniaczy

Tuning wzmacniaczy polega na wymianie fabrycznych elektrolitów (kondensatorów, rezystorów, a nawet transformatorów) na pochodzące od wysokiej klasy producentów podzespołów elektronicznych. Są to elementy nie tylko wyjątkowo dokładnie produkowane i selekcjonowane, ale także znacznie trwalsze.

Chociaż trwałość jest bardzo istotna kwestią, to w tuningu najważniejsza jest poprawa dźwięku urządzenia poddanego takim zabiegom.

Poprawnie wykonany tuning, nie wpływa na całkowitą zmianę brzmienia urządzeń. Jedynie pomaga w podkreślaniu jego najlepszych cech i umiejętnym tuszowaniu ewidentnych wad dźwięku.

Poprawia przestrzeń, stereofonię i dodaje naturalności.

Tuning odtwarzaczy CD

Podobnie jak w przypadku wzmacniaczy, w odtwarzaczach w ramach tuningu wymienia się elektrolity i czasem zasilacze. Już tylko ta czynność potrafi wydajnie poprawić i uporządkować brzmienie urządzenia.

Niektóre odtwarzacze mają także możliwość wymiany oryginalnego przetwornika cyfrowo-analogowego na znacznie lepszy pochodzący od wyspecjalizowanego producenta.

Tuning odtwarzacza może go przenieść do o wiele wyższej klasy jakości dźwięku.

Wymiana zacisków głośnikowych w kolumnach

Niektóre kolumny i monitory posiadają fabryczne zaciski o niskiej jakości, lub takie które są niewygodne w użyciu.

Na życzenie klienta możemy wymienić dotychczasowe zaciski na inne, ustalone z klientem.

W wielu wypadkach jest to czynność stosunkowo prosta. Zdarzają się jednak głośniki w których wymiana zacisków wiąże się z daleko idącymi ingerencjami w konstrukcję obudowy.

W takich razach zawsze uświadamiamy klientów o stopniu trudności w przeprowadzeniu takiej zmiany.

Tuning głośników

Nasz serwis wykonuje tuning głośników (kolumn i monitorów) polegający na przekonstruowaniu oryginalnych zwrotnic lub wymianie na lepsze.

Wymieniamy także wewnętrzne okablowanie łączące membrany ze zwrotnicą oraz zwrotnicę z zaciskami.

Zdarza się także, że klienci zlecają nam wymianę fabrycznych membran na pochodzące od innych producentów wyspecjalizowanych w konstruowaniu membran wyższej klasy.

Wymiana forniru na obudowach amplitunerów, wzmacniaczy, odtwarzaczy i gramofonów

Starsze urządzenia audio, często posiadały obudowy wykonane z drewna i oklejane fornirem.

W wielu z tych urządzeń okleiny mogą być w złym stanie. Pojawiają się nie tylko otarcia, odbarwienia, ale także w większości przypadków występuje zjawisko odklejania się powłoki.

Nasz serwis usuwa stare okleiny i po dokładnym oszlifowaniu obudowy, nakłada na nią nową warstwę forniru lub każdej innej powłoki jaką zażyczy sobie klient.

Wykonanie drewnianych elementów obudowy do każdego urządzenia audio

Wykonujemy również usługę na wizualnym podrasowaniu urządzeń audio.

Klienci mogą sobie zażyczyć dorobienia do ich sprzętu np. drewnianych boczków, lub wykonania całości obudowy wykończonej fornirem lub innym rodzajem okleiny.

Taki zabieg daje spektakularny efekt.

Urządzenia które w wersji fabrycznej nie posiadały wykończenia tego typu, zyskują na elegancji.

Sprawiają także wrażenie znacznie droższych niż w rzeczywistości.

Lakierowanie obudów wzmacniaczy, odtwarzaczy CD

Zdarza się, że w trakcie użytkowania sprzęty audio narażone są na wszelkiego rodzaju otarcia, wgięcia i podobne nieszczęśliwe wypadki.

Porysowane i poobcierane obudowy wyglądają nieelegancko.

Nasz serwis wykonuje również usługę lakierowania obudów wzmacniaczy, odtwarzaczy, amplitunerów. Po takim zabiegu odzyskują one świeży i ładny wygląd.

Lakierowanie obudów może się odbywać z użyciem lakieru o identycznej, lub bardzo podobnej do fabrycznej barwie. Można także zlecić całkowitą zmianę kolorystyki obudowy np. z czarnej na szarą lub srebrną i odwrotnie. Mieliśmy także przypadki kiedy zlecono nam lakierowanie na inne kolory.

Przeglądy techniczne i konserwacja każdego rodzaju sprzętu audio

Żeby uniknąć problemów ze sprzętem audio, które zaskakują użytkownika w najmniej spodziewanym momencie, warto poddawać je okresowym przeglądom technicznym.

Polegają one na dokładnym oczyszczeniu wnętrza i sprawdzeniu wszystkich podzespołów danego urządzenia. W przypadku urządzeń starszych należy bardzo uważnie sprawdzić wszystkie ścieżki pod kątem tzw „zimnych lutów” czyli błędów w lutowaniu, które ujawniają się dopiero po pewnym czasie.

Ponawianie tego typu konserwacji co kilka lat gwarantuje, że sprzęt będzie działał długo i bezawaryjnie. W takcie takiego przeglądu zdarza się, że konieczna będzie wymiana któregoś z elementów, który pozornie jeszcze działa, ale zachodzi podejrzenie że w krótkim czasie odmówi posłuszeństwa.

Dotyczy to głównie kondensatorów i rezystorów.

Dzięki temu, że przeglądy i konserwacje wychwytują takie wady większości podzespołów, można uniknąć poważnych awarii w przyszłości.

Wymiana zacisków głośnikowych we wzmacniaczach

Dużo wzmacniaczy wyprodukowanych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych była fabrycznie wyposażana w kiepskiej jakości, bardzo niewygodne w użytkowaniu zaciski służące do podłączania przewodów głośnikowych.

Wielu klientów decyduje się na ich wymianę.

Nasz serwis wykonuje wymianę zacisków starego typu na nowoczesne, pozłacane i tolerujące wszystkie możliwe warianty podłączenia: odizolowany przewód, wtyki typu banan, wtyki typu szpilka, wtyki typu widełki.

Zmiana starych zacisków na nowoczesne, znacznie ułatwia podłączanie przewodów, a dodatkowo może nieco poprawić jakość dźwięku.

Konserwacja gramofonów

Gramofony to najdelikatniejsze urządzenia audio.

Dobrze wyregulowane, ustawione na stabilnym miejscu i rzadko przenoszone potrafią sprawnie funkcjonować przez długie lata. Ale wystarczy niewłaściwa obsługa lub kilkakrotnie przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce, żeby pojawiły się drobne problemy z prawidłowym działaniem.

Dlatego nasz serwis dokonuje przeglądów gramofonów polegających na czyszczeniu, regulacji wszystkich mechanizmów, sprawdzeniu elektroniki. Czasem konieczna jest wymiana paska napędzającego talerz na którym umieszcza się płytę. Rozsądnie jest także co jakiś czas wymieniać wkładkę wraz z igłą.

Nasz serwis dobiera odpowiednie wkładki do każdego typu ramienia gramofonu.

Regularna wymiana wkładki i dokładna regulacja ramienia to nie tylko lepsza jakość dźwięku, ale i dłuższe życie płyt winylowych.

W ramach konserwacji gramofonu można także zlecić nam polerowanie plastikowej pokrywy, tak by usunąć z niej rysy, otarcia i zmatowienia.

Wymiana forniru na obudowach kolumn podłogowych i monitorów podstawkowych

Usługa polega na wizualnej zmianie posiadanych przez klientów głośników. Zdarza się, że ich wygląd znudził się właścicielowi, lub od początku nie odpowiadał jego gustowi.

Dlatego można w większości przypadków usunąć oryginalny fornir, dokładnie oczyścić obudowę, a następnie nałożyć nową powłokę forniru o fakturze i barwie wybranej przez klienta.

Dodatkowo nowy fornir możemy polakierować na różne rodzaje połysku. Od matowego, poprzez średni połysk, aż do pełnego połysku określanego jako high-gloss.

Lakierowanie obudów kolumn podłogowych i monitorów podstawkowych

To usługa polegająca na zmianie wyglądu głośników poprzez usunięcie starych powłok pokrywających głośniki i nałożenie nowych warstw lakieru.

Można w ten sposób zmienić wygląd zarówno głośników, które w oryginale były fornirowane, jak i tych które producent wykonał w wersji lakierowanej.

Po usunięciu dotychczasowych powłok i dokładnemu przeszlifowaniu obudów, można nałożyć kilka warstw lakieru o wybranym kolorze, aż do uzyskania jednolitej, równej powierzchni.

Po dokładnym wyschnięciu lakieru barwiącego, można nałożyć kolejne warstwy lakieru bezbarwnego o pożądanym stopniu połysku.

Kontakt

tel. 797 936 220
mail: audio@iviter.pl
Pl. Konstytucji 5, Neon Instrumenty Muzyczne Warszawa

Serwis:  tel. 22 113 40 88  mail: serwis@iviter.pl

godziny otwarcia : 10.00 - 19.00

“Their Satanic Majesties Request” to bodaj najbardziej niedoceniany album w historii Rolling Stonesów. Do tego stopnia, że przez jakiś czas pomijano go przy okazji wznowień i remasteringów dyskografii tej grupy. I…

Nadal jesteśmy w pamiętnym 1967 roku, który obfitował w niemal niezliczoną ilość doskonałych, interesujących płyt. Większość z nich została niesłusznie zapomniana, ale wydano wówczas również takie, które do dzisiaj…

Jimi Hendrix, człowiek z olbrzymim doświadczeniem studyjnym i scenicznym, ale jako sideman, lub muzyk kontraktowy, postanowił założyć własny zespół. Zespół z którym będzie grał taką muzykę jaką zechce.

Supergrupa CREAM powstała w 1966 roku i składała się z cenionych i niezwykle sprawnych instrumentalistów. Gitarzysta Eric Clapton był wówczas nazywany Bogiem. Perkusista Ginger Baker wytyczał nowe szlaki i metody gry…