Przejdź do treści
Wczytuję...
26lip

UHER UR-3500 Test Amplitunera

 

W trakcie okresowego podłączania urządzeń należących do naszego Sklepu Audio uruchomiłem dzisiaj amplituner UR-3500 firmy UHER. Nie ukrywam, że to jeden z moich ulubionych sprzętów tego rodzaju. Mieliśmy ich trzy sztuki. Ten jest ostatni. Tym chętniej go słucham, bo to być może jedna z ostatnich szans zanim i ten egzemplarz znajdzie nowy dom.

UHER to niemiecki producent, który największe triumfy święcił w latach 70-tych i 80-tych.

24lip

SONY TA-212 Test Wzmacniacza

 

Do naszego Sklepu trafił niedawno wzmacniacz firmy SONY pochodzący z połowy lat 70-tych.

Konieczne było przeprowadzenie wielu czynności serwisowych mających na celu uratowanie tego ciekawego urządzenia. Serwis, który współpracuje z naszym Sklepem uruchomił wzmacniacz poprzez wymianę większości elektrolitów. Czekamy jeszcze na wymianę jednego z potencjometrów, ale urządzenie nadaje się już do słuchania.

22lip

Technics SA-202 Test Amplitunera

 

Dzisiaj słucham kolejnego urządzenia należącego do naszego Sklepu Audio.

Już wcześniej zwrócił moją uwagę. Stali czytelnicy naszej strony, śledzący testy sprzętów jakie wykonujemy, wiedzą że Technics nie jest firmą za którą przepadam.

Kiedyś, jak większość rodaków, uważałem sprzęty Technicsa za top of the tops w świecie audio. Oczywiście głównie za sprawą sieci dewizowych sklepów Pewex. Miałem kilka sprzętów tej firmy zakupionych za ciężkie pieniądze i na drodze wielu wyrzeczeń.

20lip

YAMAHA CR-420 Test Amplitunera

 

Będę dzisiaj słuchał urządzenia należącego do naszego Sklepu.

Amplituner YAMAHY przeszedł gruntowną rewitalizację całej elektroniki. Usługę wykonał współpracujący z naszym sklepem serwis audio.

CR-420 jest jednym ze sprzętów, które lubię podłączać raz, lub dwa w tygodniu, żeby sobie trochę pograło. Lubię go ze względu na jego przyjemny, relaksujący dźwięk. Czasem uruchamiam go tylko po to, żeby cicho szemrał w tle podczas kiedy zajmuję się pisaniem artykułów i felietonów które także zamieszczane są na naszej stronie internetowej.

20lip

ACCUPHASE E 206 - Test Wzmacniacza

 

ACCUPHASE to producent urządzeń postrzeganych jako zdecydowanie audiofilskie.

Specjalizuje się przede wszystkim w konstruowaniu sprzętu klasy High-End, ale podobnie jak główny konkurent, czyli LUXMAN, ma również na koncie kilka bardzo ciekawych wzmacniaczy przeznaczonych dla konsumentów o mniejszych zasobach finansowych.

To pierwsze urządzenie ACCUPHASE które będę opisywał na naszej stronie.

19lip

LUXMAN A331 Test Wzmacniacza

 

Od kilku dni na moim stoliku odsłuchowym gra wzmacniacz LUXMAN A-331.

Pochodzi z wystawy naszego Sklepu Vintage Audio i już miałem okazję go wcześniej słuchać w celu ogólnego sprawdzenia rezultatów rewitalizacji jakiej był poddany. Tym razem podłączyłem go, żeby sobie trochę pograł. Plan zakładał dwugodzinne „karmienie” prądem, ale ostatecznie słucham go już trzeci dzień. Nie potrafię wyzwolić się spod jego uroku...

 

30cze

MICROMEGA Stage 4 - Test odtwarzacza CD

 

Od wczoraj na moim stoliku odsłuchowym wygrzewa się po naprawie odtwarzacz CD firmy MICROMEGA. Model Stage 4.

Technicy, którzy wykonali jego naprawę prosili mnie nie tylko o standardowe rozgrzanie tego urządzenia, ale również bardzo wnikliwe słuchanie wielu gatunków muzycznych.

Micromega nie jest firmą, która produkuje łatwe w naprawie urządzenia. Dlatego wszelkie testy ponaprawcze trwają dłużej niż w przypadku bardziej typowych produktów i muszą być uważniejsze.

14cze

IC Tube Amp Custom Pro - Test wzmacniacza lampowego

 

Jeden z ostatnich artykułów poświęciłem wzmacniaczowi lampowemu wykonanemu na zamówienie naszego Sklepu Audio.

Stworzył go dla nas człowiek, który współpracuje z naszym serwisem. Naprawia głośniki, stroi zwrotnice, niejednokrotnie w dużym stopniu poprawiając w tej kwestii producentów. Jest także fachowcem zajmującym się wzmacniaczami lampowymi. Prywatnie to ceniony muzyk, realizator dźwięku i akustyk. Człowiek o wyrobionym słuchu.

09cze

PARASOUND HCA 1200 II - Test końcówki mocy

 

Przede mną potężna końcówka mocy wyprodukowana przez amerykańską firmę PARASOUND.

Od dwóch dni wygrzewała się na moim stoliku odsłuchowym po naprawie dokonanej przez współpracujący z naszym sklepem serwis.

Dzisiaj po raz pierwszy mogłem dokonać regularnego odsłuchu. Nie tylko w celu sprawdzenia czy naprawa została wykonana właściwie, ale także z czystej ciekawości. Poza tym staram się dbać o czytelników naszej strony internetowej i przybliżać im możliwie jak najczęściej moje subiektywne wrażenia z odsłuchów różnych urządzeń audio.

20Maj

NAD C 355 BEE Test wzmacniacza

 

Niedawno opisywałem moje wrażenia z testów przeprowadzonych na wzmacniaczu NAD C356BEE.

Dzisiaj natomiast słuchałem modelu C355BEE, który nasz Sklep odkupił od klienta. Ponieważ wzmacniacz był zepsuty, nasz serwis przy okazji naprawy postanowił go nieco „uszlachetnić” zamieniając niektóre kondensatory na egzemplarze wyższej klasy jakościowej.