Przejdź do treści
Wczytuję...
05wrz

ROKSAN Attessa DP2 Test odtwarzacza CD

 

Jeżeli pamięć mnie nie myli, to pierwszy ładowany od góry odtwarzacz CD w naszych testach.

Ten typ urządzeń określany jest jako „Top-Loader”.

Był taki moment, kiedy wielu producentów starało się lansować takie rozwiązanie. Z czasem większość odeszła od tego pomysłu i podejrzewam że chodziło przede wszystkim o to, że top-loadery potrzebowały więcej miejsca, a właściwie więcej przestrzeni od góry.

08sie

MUSICAL FIDELITY A1 Test wzmacniacza

Dzisiaj mam wyjątkową okazję słuchać wzmacniacza jednej z moich ulubionych firm pochodzących z Wielkiej Brytanii.

Trafił do zaprzyjaźnionego serwisu ze względu na drobną usterkę.

Po jej usunięciu i sprawdzeniu wszystkich podzespołów przekazano go mnie, w celu przeprowadzenia finalnego testu. W trakcie takich odsłuchów ponaprawczych nie tylko sprawdzam poprawne działanie wszystkich funkcji, ale także oceniam poprawność dźwięku. A to z kolei daje mi szansę na podzielenie się z naszymi czytelnikami wrażeniami dotyczącymi jakości dźwięku, naturalności brzmienia itp.,

04sie

AKAI AM-35 Test wzmacniacza

Dzisiaj będę słuchał wzmacniacza AKAI AM-35.

To jedno z urządzeń, które niedawno pojawiły się w naszym Sklepie Audio Vintage.

Można dyskutować czy sprzęty z początku lat 90-tych to już Vintage czy jeszcze nie. No cóż, nawet jeżeli według ogólnego rozumienia terminu „vintage” jeszcze się do tej kategorii nie kwalifikują, to przecież już niedługo będą na to w pełni zasługiwały. Wszak od produkcji tego wzmacniacza minęło już ponad trzydzieści lat.

 

29lip

MELODIKA BL40 mk3 Test kolumn podłogowych

Stosunkowo niedawno załoga naszego Sklepu Vintage Audio zdecydowała, że oprócz typowych urządzeń audio pochodzących sprzed 10, 20, 30 a nawet 50 lat, warto byłoby poszerzyć ofertę o sprzęty całkowicie nowe. Pisząc to mam na myśli, że chodziło nam o modele nowe fabrycznie i dotąd przez nikogo nieużywane.

Zaczęliśmy sprzedaż adaptorów Bluetooth, które sprzedawały się nadspodziewanie dobrze.

A skoro tak, to dlaczego nie iść dalej?

 

Wybór następnej kategorii nowych produktów padł na głośniki.

26lip

TRILOGY 925 Test wzmacniacza

Dzisiaj po raz pierwszy będę mógł posłuchać urządzenia produkowanego przez brytyjską firmę TRILOGY. To marka wyspecjalizowana w konstruowaniu sprzętu audio zaliczanego do klasy High-End.

Ciekawe, że model 925 jest jedynym zintegrowanym wzmacniaczem w ofercie Trilogy.

Pozostałe produkty to końcówki mocy (zarówno stereofoniczne jak i monobloki) oraz przedwzmacniacze.

Tym bardziej warto posłuchać tego sprzętu.

 

26lip

DYNAVOICE Definition DM-6 Test monitorów

DYNAVOICE Definition to jedne z pierwszych w naszej ofercie głośników fabrycznie nowych.

Sklep specjalizujący się w sprzęcie audio z kategorii Vintage i nowe głośniki?

Tak. Nie ma mowy o pomyłce. Od pewnego czasu myślimy o stopniowym poszerzaniu zasobów różnych urządzeń na naszych półkach.

 

Na pierwszy ogień poszły adaptory Bluetooth produkowane przez xDuoo, a ponieważ już od pierwszej dostawy sprzedają się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”, to postanowiliśmy wykonać kolejny krok.

25lip

SONY TA-F410R Test wzmacniacza

 

SONY TA-F410R to jeden z kilku wzmacniaczy w jakie ostatnio wyposażył się nasz Sklep Audio Vintage. I jak każdy z nich musiał przejść solidny i uważny przegląd techniczny zanim mogliśmy go posłuchać i wyrobić sobie zdanie na jego temat.

 

Model 410R wszedł do produkcji w 1989 i jeszcze zdążył przez kilkanaście miesięcy gościć na półkach sklepów należących do dewizowej sieci PEWEX.

25lip

PIONEER A-337 Test wzmacniacza

Ostatnio nasz Sklep Vintage Audio wzbogacił się o kilka nowych urządzeń.

Jednym z nich jest wzmacniacz PIONEER A-337.

Kiedy do nas dotarł okazało się, że oprócz zwyczajowego, dokładnego przeglądu technicznego należy mu się kilka drobnych poprawek. Technicy z zaprzyjaźnionego serwisu dokonali wymiany części elektrolitów oraz przeprowadzili naprawę i konserwację wszystkich potencjometrów.

Kiedy wszystkie serwisowe zabiegi zostały wykonane, wzmacniacz trafił do mnie na sprawdzian poprawności działania jgo funkcji i oczywiście jego dźwięku.

21lip

YAMAHA RX-750 Test amplitunera

 

Dzisiaj przyszedł czas na kontrolne podłączenie amplitunera należącego do naszego Sklepu Audio Vintage.

Co jakiś czas każdy sprzęt stojący na naszych półkach sklepowych musi być poddany takiemu procesowi „karmienia prądem”. Dzięki takim zabiegom wzmacniacze, amplitunery czy odtwarzacze CD nie „zastaną się”. Będą cały czas utrzymywane w pełnej sprawności.

18lip

NAKAMICHI Amplifier 2 Test wzmacniacza

 

NAKAMICHI jest firmą której produkty co jakiś czas pojawiają się w zaprzyjaźnionym serwisie, ale na ogół są to odtwarzacze CD lub magnetofony kasetowe.

I właśnie magnetofony zawsze były tym, z czego NAKAMICHI słynęło. Przez kilka dekad toczyło na tym gruncie zacięty bój o palmę pierwszeństwa z dwiema innymi japońskimi firmami (AKAI i TEAC) oraz jedną szwajcarską (REVOX).

14lip

CREEK 5350 SE Test wzmacniacza

 

Dzisiaj napiszę o jednym z ciekawszych wzmacniaczy będących kontynuacją tego z czego CREEK słynął w latach 90-tych. Co prawda zaczęto go produkować w roku 2006, ale jego wygląd bezpośrednio nawiązywał do o ponad dziesięć lat starszego modelu 5250.

CREEK 5350SE to konstrukcja firmy która szturmem zdobywała polski rynek sprzętu audio w połowie tej dekady.