Przejdź do treści
Wczytuję...
12Maj

VINCENT SV-233 Test wzmacniacza

 

Dzisiaj czeka mnie słuchanie wzmacniacza firmy Vincent.

Model SV-233 był naprawiany w zaprzyjaźnionym serwisie i technicy po zakończeniu działań serwisowych poprosili mnie o jego wygrzanie i przeprowadzenie kontrolnych odsłuchów.

Od razu wiedziałem, że powstanie z tego jakiś kolejny test. Nierozsądne byłoby zmarnowanie takiej okazji. Tym bardziej, że to pierwszy wzmacniacz tej firmy który pojawi się w moich testach...

13kwi

MARANTZ Model 1550 Test amplitunera

 

Amplituner Marantz 1550, to bodaj najstarsze urządzenie tej firmy jakie do tej pory miałem szansę słuchać i poddać kilkugodzinnym testom odsłuchowym.

Dotychczas trafiały mi się wzmacniacze, odtwarzacze CD lub amplitunery wyprodukowane w późnych latach 80-tych, ale największa ilość przetestowanych przeze mnie Marantzów reprezentowała lata 90-te i 2000-ne.

11kwi

CAMBRIDGE CXA 80 Test wzmacniacza

 

Zawsze podkreślam, że brytyjska firma Cambridge Audio (od kilku lat używająca nazwy skróconej do jednego słowa „Cambridge”) jest jedną z tych które budzą moje emocje. Dotyczą one przede wszystkim wzmacniaczy konstruowanych przez tą markę.

Kiedyś bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem modelu A500. Było to w połowie lat 90-tych kiedy Cambridge Audio z impetem weszło na polski rynek i szybko zdobyło wielu fanów.

06kwi

UNITRA PW 3015 Test wzmacniacza

 

Czasem w mojej pracy zdarzają się chwile, które na moment odrywają mnie od wszelkich zajęć.

Jeżeli akurat nie prowadzę rozmowy z potencjalnym klientem, to zawsze zajmuję się sprawdzaniem różnych sprzętów audio na prośbę serwisu z którym dzielimy lokal. Dzięki temu mam okazję do słuchania wszelkich możliwych wzmacniaczy, amplitunerów, odtwarzaczy CD i głośników jakie do wspomnianego serwisu trafiają i wymagają bardzo dokładnego sprawdzianu pod kątem poprawnego działania wszystkich funkcji i oceny jakości dźwięku.

04kwi

ROTEL RA-02 Test wzmacniacza

 

Kilka tygodni temu miałem możliwość posłuchać wzmacniacza ROTEL 931mkII.

Był to egzemplarz który trafił do zaprzyjaźnionego serwisu i dzięki uprzejmości techników którzy dokonali jego naprawy, odbywał u mnie cały proces sprawdzania poprawności działania wszystkich funkcji, oraz brzmienia. Była to okazja do napisania o nim Testu Odsłuchowego.

02kwi

RADIOTEHNIKA S-50B Test monitorów

 

Dzisiaj posłuchamy kolejnych monitorów pochodzących z Łotwy. Z tej samej wytwórni co poprzednio testowane SUPERSOUND S-150.

Tym razem są to monitory o symbolu S-50B występujące pod oryginalną, rodzimą nazwą RADIOTEHNIKA (zachowana oryginalna pisownia...)

Głośniki trafiły do zaprzyjaźnionego z naszym sklepem serwisu w celu naprawy i dostrojenia zwrotnic. Po tych zabiegach przekazano je mnie. Chodziło o dokładne wygrzanie/rozruszanie ich po naprawie, a przy okazji sprawdzenie czy ich dźwięk nie budzi zastrzeżeń.

31mar

ONKYO A-9050 Test wzmacniacza

 

Do serwisu z którym współpracujemy dostarczono kolejny interesujący wzmacniacz firmy ONKYO. Tym razem jest to model A-9050. Nie jest to żaden przedstawiciel świata sprzętu vintage, lecz całkiem jeszcze „świeży” produkt.

Z przykrością muszę przyznać, że w ostatnim okresie coraz częściej technicy mają do czynienia z urządzeniami, którym ledwo co skończyły się gwarancje. Najliczniejsze wśród nich są wszelkie receivery (amplitunery przeznaczone do Kina Domowego).

29mar

ONKYO A-9711 Test wzmacniacza

 

Do zaprzyjaźnionego serwisu trafił niedawno wzmacniacz japońskiej firmy ONKYO należący do bardzo popularnej niegdyś serii INTEGRA. Ceniono ją za bardzo solidne wykonanie i przyzwoite walory brzmieniowe.

Kiedy poproszono mnie o jego ponaprawcze wygrzanie i sprawdzenie poprawności działania wszystkich funkcji, nie mogłem się oprzeć pokusie wykonania jego testu odsłuchowego i podzielenia się moimi wrażeniami z naszymi czytelnikami.