Przejdź do treści
Wczytuję...
20paź

AUDIO RESEARCH REFERENCE 150

 

 

Do serwisu blisko współpracującego z naszym Sklepem Audio trafił jakiś czas temu potężny lampowy wzmacniacz mocy (końcówka mocy) firmy Audio Research.

Model noszący nazwę Reference 150 wykazywał niepokojące objawy mogące świadczyć o uszkodzeniu układu zasilania i końcowych stopni mocy. Jako winowajcę takiej sytuacji posądzano przepięcie w sieci energetycznej, które dokonało uszkodzeń w/w sekcji wzmacniacza.

15paź

HEGEL H 200 Test wzmacniacza

 

Dzisiaj będę słuchał norweskiego wzmacniacza marki Hegel, model H200.

Do serwisu współpracującego z naszym Sklepem Audio co jakiś czas trafiają produkty tej firmy, ale zazwyczaj chodzi o dokładne okresowe przeglądy i konserwacje. Rzadziej o naprawy.

Chociaż wszystkie wygrzewały się u mnie przed zwróceniem ich właścicielom, to nie zawsze miałem okazję i czas napisać cokolwiek o moich wrażeniach odsłuchowych.

07paź

MARANTZ PM-80 Test wzmacniacza

 

Dzisiaj napiszę o teście odsłuchowym wzmacniacza Marantz PM 80 pochodzącego z samego początku lat 90-tych.

Trafił jakiś czas temu do naszego Sklepu Audio Vintage, ale zanim wystawiliśmy go na półkę musiał przejść solidny przegląd i wymianę niektórych elektrolitów. Oczywiście przy okazji sprawdzono występowanie tzw. zimnych lutów i oczyszczono dokładnie wnętrze.

24wrz

DENON POA 3000Z Test wzmacniacza mocy

 

Nasi stali czytelnicy już zapewne doskonale wiedzą, że nasz Sklep Vintage Audio współpracuje z serwisem elektronicznym. Wspieramy się nawzajem. Oni naprawiają sprzęty należące do Sklepu, a my przeprowadzamy dla nich ponaprawcze testy odsłuchowe sprzętów które dostarczyli im klienci. Bywa, że pierwsze testy wykonujemy jeszcze przed naprawą po to by określić rodzaj usterki.

23wrz

PIONEER SA 508 Test wzmacniacza

 

Kilka miesięcy temu miałem przyjemność testować wzmacniacz Pioneer SA 708. Był to egzemplarz naprawiony przez współpracujący z naszym sklepem serwis i konieczne było wykonanie finalnych testów odsłuchowych. Pamiętam, że tamten model podobał mi się z wyglądu i z brzmienia. Żeby się o tym upewnić prześledziłem ponownie to co wówczas napisałem.

Dzisiaj mam do czynienia z niższym modelem należącym do tej samej serii Blue Line, która uważana jest za jedną z najbardziej udanych w historii firmy Pioneer.

22wrz

PIONEER PD 7700 Test odtwarzacza

 

Dzisiaj opiszę urządzenie z którego lubię korzystać w trakcie moich testów odsłuchowych.

PIONEER PD 7700 to odtwarzacz CD który był produkowany w pierwszej połowie lat 90-tych. Jeden z najciekawszych w tamtych czasach. Nie tylko ze względu na jego dźwięk, który zawsze był oceniany bardzo pozytywnie, ale przede wszystkim z uwagi na jego konstrukcję.

21wrz

MUSICAL FIDELITY A2 Test wzmacniacza

 

Ostatnio serwis współpracujący z naszym Sklepem Audio często prosi mnie o wykonanie ponaprawczych odsłuchów coraz ciekawszych urządzeń. Kilka niedawno opisanych testów odsłuchowych dotyczyło sprzętów z górnych półek jakościowo-cenowych, ogólnie nazywanych audiofilskimi.

Dzisiaj również mam do czynienia ze wzmacniaczem tej kategorii.

MUSICAL FIDELITY A2, to brytyjski wzmacniacz, który pojawił się w sprzedaży w połowie lat 90-tych.

20wrz

KRELL DVD Test odtwarzacza

 

Nie mam w zwyczaju testować odtwarzaczy DVD.

Mimo, że wszystkie tego typu urządzenia potrafią czytać także standard CD, a niektóre nawet SACD (DSD). Uważam jednak że jak coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. Tak głosi stara prawda i wielokrotnie się przekonałem, że rzeczywiście tak jest.

Odtwarzacze DVD najlepiej sprawdzają się do odtwarzania płyt DVD. Do tego zostały stworzone. Pozostałe formaty czytają niejako „przy okazji” i zazwyczaj to słychać.

15wrz

CREEK Destiny 2 Test wzmacniacza

 

W ostatnim czasie serwis współpracujący z naszym Sklepem rejestruje prawdziwy wysyp ciekawych urządzeń należących do średnich lub wysokich półek jakościowych.

Są to sprzęty audio konstruowane i produkowane z myślą o wymagających i osłuchanych klientach. Gdybym określił je wszystkie jako „audiofilskie” być może nie każdy czytelnik naszej strony internetowej skojarzy jak bardzo są to dopracowane i dobrze brzmiące urządzenia.

14wrz

MERIDIAN 557 Test wzmacniacza mocy

 

Wzmacniacze mocy, nazywane często potocznie „końcówkami mocy” nie są codziennością w żadnym serwisie elektronicznym. Co wcale nie znaczy że nie ulegają różnego rodzaju awariom.

Po prostu niewiele osób decyduje się na zakup takiej końcówki i sterującego nią przedwzmacniacza. Nigdy nie jest to wydatek mały, a ponadto końcówki zazwyczaj mają dosyć duże gabaryty i wizualnie zajmują w pokoju sporo miejsca. Dlatego jest ich na rynku niewiele.