Dzisiaj czeka mnie słuchanie wzmacniacza firmy Vincent.
Model SV-233 był naprawiany w zaprzyjaźnionym serwisie i technicy po zakończeniu działań serwisowych poprosili mnie o jego wygrzanie i przeprowadzenie kontrolnych odsłuchów.
Od razu wiedziałem, że powstanie z tego jakiś kolejny test. Nierozsądne byłoby zmarnowanie takiej okazji. Tym bardziej, że to pierwszy wzmacniacz tej firmy który pojawi się w moich testach...
Do zaprzyjaźnionego serwisu trafił jakiś czas temu wzmacniacz krajowej produkcji UNITRA PA-2801.
To urządzenie skonstruowane w łódzkiej Fonice i sprzedawane w latach 70-tych nie tylko w Polsce, ale także na kilku innych rynkach. W tym również zachodnich.
Mordaunt Short Festival 2 to najnowszy nabytek naszego Sklepu Audio Vintage.
Jak to ostatnio często się nam zdarzało, zakup głośników „w idealnym stanie technicznym” nie do końca był zgodny z prawdą. Oczywiście sam fakt zakupu jest prawdą najczystszą, ale deklarowany stan techniczny już nie do końca.
Amplituner Marantz 1550, to bodaj najstarsze urządzenie tej firmy jakie do tej pory miałem szansę słuchać i poddać kilkugodzinnym testom odsłuchowym.
Dotychczas trafiały mi się wzmacniacze, odtwarzacze CD lub amplitunery wyprodukowane w późnych latach 80-tych, ale największa ilość przetestowanych przeze mnie Marantzów reprezentowała lata 90-te i 2000-ne.
Zawsze podkreślam, że brytyjska firma Cambridge Audio (od kilku lat używająca nazwy skróconej do jednego słowa „Cambridge”) jest jedną z tych które budzą moje emocje. Dotyczą one przede wszystkim wzmacniaczy konstruowanych przez tą markę.
Kiedyś bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem modelu A500. Było to w połowie lat 90-tych kiedy Cambridge Audio z impetem weszło na polski rynek i szybko zdobyło wielu fanów.
Czasem w mojej pracy zdarzają się chwile, które na moment odrywają mnie od wszelkich zajęć.
Jeżeli akurat nie prowadzę rozmowy z potencjalnym klientem, to zawsze zajmuję się sprawdzaniem różnych sprzętów audio na prośbę serwisu z którym dzielimy lokal. Dzięki temu mam okazję do słuchania wszelkich możliwych wzmacniaczy, amplitunerów, odtwarzaczy CD i głośników jakie do wspomnianego serwisu trafiają i wymagają bardzo dokładnego sprawdzianu pod kątem poprawnego działania wszystkich funkcji i oceny jakości dźwięku.
Kilka tygodni temu miałem możliwość posłuchać wzmacniacza ROTEL 931mkII.
Był to egzemplarz który trafił do zaprzyjaźnionego serwisu i dzięki uprzejmości techników którzy dokonali jego naprawy, odbywał u mnie cały proces sprawdzania poprawności działania wszystkich funkcji, oraz brzmienia. Była to okazja do napisania o nim Testu Odsłuchowego.
Dzisiaj posłuchamy kolejnych monitorów pochodzących z Łotwy. Z tej samej wytwórni co poprzednio testowane SUPERSOUND S-150.
Tym razem są to monitory o symbolu S-50B występujące pod oryginalną, rodzimą nazwą RADIOTEHNIKA (zachowana oryginalna pisownia...)
Głośniki trafiły do zaprzyjaźnionego z naszym sklepem serwisu w celu naprawy i dostrojenia zwrotnic. Po tych zabiegach przekazano je mnie. Chodziło o dokładne wygrzanie/rozruszanie ich po naprawie, a przy okazji sprawdzenie czy ich dźwięk nie budzi zastrzeżeń.
Do serwisu z którym współpracujemy dostarczono kolejny interesujący wzmacniacz firmy ONKYO. Tym razem jest to model A-9050. Nie jest to żaden przedstawiciel świata sprzętu vintage, lecz całkiem jeszcze „świeży” produkt.
Z przykrością muszę przyznać, że w ostatnim okresie coraz częściej technicy mają do czynienia z urządzeniami, którym ledwo co skończyły się gwarancje. Najliczniejsze wśród nich są wszelkie receivery (amplitunery przeznaczone do Kina Domowego).
Do zaprzyjaźnionego serwisu trafił niedawno wzmacniacz japońskiej firmy ONKYO należący do bardzo popularnej niegdyś serii INTEGRA. Ceniono ją za bardzo solidne wykonanie i przyzwoite walory brzmieniowe.
Kiedy poproszono mnie o jego ponaprawcze wygrzanie i sprawdzenie poprawności działania wszystkich funkcji, nie mogłem się oprzeć pokusie wykonania jego testu odsłuchowego i podzielenia się moimi wrażeniami z naszymi czytelnikami.
Dzisiaj trafił do mnie dość nietypowy na naszym rynku odtwarzacz CD.
Naprawiony w zaprzyjaźnionym serwisie, wymagał wygrzania i przetestowania zanim mógł zostać zwrócony jego właścicielowi.