Przejdź do treści
Wczytuję...
20kwi

Głośniki - najczęstsze awarie

 

Głośniki, których używamy w domowych zestawach audio dzielą się na modele podłogowe i podstawkowe, czasem nazywane regałowymi. Najczęściej określa się je w bardziej precyzyjny sposób.

Głośniki podłogowe to „kolumny”.

Głośniki podstawkowe to „monitory”.

Wszystkie kolumny i monitory niezależnie od ich gabarytów sprawiają wrażenie urządzeń niemal wiecznych. I tak jest w istocie, o ile traktujemy je zgodnie z ich parametrami.

Do najczęstszych usterek kolumn i monitorów należą:

 

19kwi

Gramofony - najczęstsze usterki

 

Gramofony analogowe wydawały się standardem skazanym na zapomnienie. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zniknęły z ofert wielu producentów, a co za tym idzie zniknęły szybko ze sklepowych półek.

Zaskoczeniem był powrót mody na te urządzenia w pierwszej dekadzie XXI wieku. Coś co wszystkim wydawało się tylko chwilową, niszową modą, wkrótce przerodziło się w zjawisko powszechne. Firmy zajmujące się produkcją urządzeń audio, na nowo uzupełniały ofertę o gramofony. Również firmy fonograficzne rozpoczęły tłoczenie płyt analogowych (winylowych).

17kwi

Wzmacniacze lampowe - najczęstsze usterki

 

Wzmacniacze lampowe odkąd przestały być jedynym istniejącym na rynku rodzajem sprzętu audio, zaczęto traktować jako coś wyjątkowego. Początkowo miłośników lampowego brzmienia postrzegano jedynie jako sentymentalnych dziwaków, żyjących przeszłością. Nie potrafiących, lub nie chcących dopasować się do nowych czasów i urządzeń które ze sobą niosły.