Przejdź do treści
Wczytuję...

Serwis SUGDEN

 

Nasz serwis bardzo często dokonuje napraw urządzeń firmy SUGDEN.

I nie tylko napraw, bo klienci chętnie zlecają nam również wykonanie przeglądów, konserwacji a nawet tuningów tego sprzętu.

Najczęściej są to legendarne wzmacniacze SUGDEN A21 wszystkich generacji tego modelu jakie kiedykolwiek pojawiły się w sprzedaży.

Nasi technicy poznali je dogłębnie i potrafią bez najmniejszych problemów usuwać nie tylko typowe usterki, ale także poprawiać brzmienie tych wzmacniaczy. Oczywiście tylko w przypadkach kiedy klient sobie zażyczy takiej usługi.

Specjaliści zatrudnieni w naszym serwisie to fachowcy z długimi stażami pracy w zawodzie, posiadający ogromne doświadczenie w serwisowaniu urządzeń audio należących do klasy Premium. A produkty Sugdena są zaliczane właśnie do tej kategorii.

Ponadto nasi technicy korzystają z nowoczesnego przyrządów w jakie nasza firma wyposażyła ich stanowiska pracy.

 

 

Sugden jest brytyjską firmą założoną w pierwszej połowie lat 60-tych.

Inżynier-elektronik Jim Sugden utworzył tą firmę chcąc konstruować i sprzedawać wzmacniacze nowej jak na owe czasy generacji. Chodziło o wzmacniacze bazujące wyłącznie na użyciu tranzystorów. Wiele firm prowadziło w tamtym okresie własne eksperymenty w tym zakresie.

Niestety prototypy grały szorstkim, nieprzyjemnym i bardzo krzykliwym dźwiękiem. W porównaniu do wszechobecnych wtedy wzmacniaczy lampowych, były jednoznacznie gorsze.

Sugden wiedział, że jeżeli uda mu się skonstruować wzmacniacz tranzystorowy, który brzmieniem i ogólnym sposobem prezentacji muzyki dorówna „lampowcom”, będzie miał produkt sprzedający się dobrze i w dużych ilościach. I będzie on znacznie tańszy od przyzwoitego lampowca.

Po kilku latach prób w końcu stworzył swój pierwszy wzmacniacz tranzystorowy. W 1967 roku na rynku ukazał się model SI-402. Był protoplastą późniejszego słynnego A21.

Lata siedemdziesiąte to rozwój idei wzmacniaczy tranzystorowych działających w klasie A i w efekcie produkcja pierwszych egzemplarzy Sugdena A21, który od razu stał się rynkowym przebojem sprzedaży.

Od tamtej pory model A21 był wielokrotnie modernizowany i zyskiwał coraz większa popularność.

Do dzisiaj jest to jeden z najbardziej poszukiwanych wzmacniaczy z drugiej ręki. Nieważne którą generację modelu reprezentuje.

Z czasem Sugden rozwinął produkcję świetnie brzmiących odtwarzaczy CD i wzmacniaczy słuchawkowych.