Przejdź do treści
Wczytuję...

Serwis ROKSAN

 

Nasz serwis wykonuje naprawy i konserwacje urządzeń firmy ROKSAN.

Najczęściej są to wzmacniacze i gramofony, ale również usuwamy usterki odtwarzaczy CD.

Zazwyczaj są to sprzęty pochodzące z pierwszych lat produkcji i wymagają już nie tylko napraw, ale także rzetelnych przeglądów technicznych.

Nasi technicy na co dzień spotykają się z takimi zadaniami. Zgromadzili już wiedzę i doświadczenie w obsłudze serwisowej takich urządzeń, należących do audiofilskiej klasy dźwięku.

W pracy pomagają im nowe, dokładne przyrządy w jakie wyposażyła ich nasza firma.

 

ROKSAN to brytyjska firma założona w 1985 roku. Stworzyło ja dwóch pasjonatów, Brytyjczyków pochodzenia perskiego. Stąd nie tylko nazwa samej firmy, ale także nazwy poszczególnych modeli nawiązują do kultury perskiej.

Początkowo młodzi zapaleńcy koncentrowali się na zbudowaniu gramofonu, który grałby dokładniejszym i naturalniejszym dźwiękiem niż modele występujące wówczas na rynku. Udało im się taki zbudować. Tajemnica tkwiła w nowatorskim sposobie prowadzenia igły w rowkach płyty.

Już na pierwszej wystawie producentów Hi-Fi (coś w rodzaju dzisiejszego Audio Show) uzyskali entuzjastyczne recenzje a jednocześnie zamówienia na pokaźną ilość gramofonów. Od tamtej pory firma nadal pracuje nad rozwojem i ulepszaniem sprzętów tego typu.

W pewnym momencie rozpoczęła także produkcję wzmacniaczy i odtwarzaczy CD, które każdorazowo zyskiwały olbrzymie uznanie w kręgach audiofilskich.

Pod koniec drugiej dekady XXI wieku, firma została wykupiona przez inną brytyjska firmę a mianowicie Acoustic Energy, która jest znanym i cenionym producentem głośników.

Od tego czasu obie firmy ściśle współpracują i prowadzą badania nad projektami nowych urządzeń.

Według opinii znawców, obie firmy bardzo zyskały na połączeniu.

Sprzęty ROKSAN są lepiej i dokładniej wykonane, a głośniki AE brzmią zauważalnie dokładniej niż jeszcze kilka lat temu.