Przejdź do treści
Wczytuję...

Serwis REVOX

 

Nasz serwis wykonuje naprawy i konserwacje sprzętów firmy REVOX.

Magnetofony, wzmacniacze, tunery i odtwarzacze CD tej marki, wielokrotnie już gościły na biurkach naszych techników. Szczególnie posiadacze starszych urządzeń Revoxa chętnie i często zlecają nam nie tylko mniejsze lub większe naprawy, ale także wykonywanie okresowych przeglądów technicznych i rewitalizacji ich sprzętów.

Specjaliści pracujący w naszym serwisie są ludźmi o wysokich kwalifikacjach i olbrzymim doświadczeniu zawodowym. Dysponują także nowoczesnymi przyrządami, które pomagają im w pracy bardzo przyśpieszając wykonywanie diagnostyki i dokonywanie napraw.

 

 

REVOX jest firmą szwajcarską założoną w 1950 roku.

Początkowo specjalizowała się wyłącznie w konstruowaniu magnetofonów szpulowych o wyjątkowo dobrej jakości dźwięku, z przeznaczeniem do zastosowań profesjonalnych (studyjnych).

Te pierwsze magnetofony były sprzedawane pod marką STUDER.

Po kilku latach postanowiono rozszerzyć produkcję także o „szpulowce” do zastosowania domowego. W tym celu stworzono nową markę o nazwie REVOX.

Kolejne dekady to czas dopracowywania nie tylko mechaniki i elektroniki magnetofonów szpulowych, ale także prace na stworzeniem własnej serii gramofonów, które wykorzystywały by przede wszystkim własne pomysły inżynierów Revoxa.

W końcu firma rozszerzyła ofertę także o własne wzmacniacze i tunery radiowe.

Każdy model urządzenia z logo Revox miał być sprzętem o doskonałym dźwięku a ponadto trwałym i mało awaryjnym. I dokładnie takie były, ale po upływie lat większość z nich wymaga już nie tylko solidnych przeglądów, ale także wymiany sporej części elektrolitów.

Revox nadal istnieje i wciąż specjalizuje się w produkcji urządzeń przeznaczonych dla wymagających słuchaczy.