Przejdź do treści
Wczytuję...

Serwis PHONAR

 

Nasz serwis wykonuje różnego rodzaju usługi dotyczące głośników (kolumn podłogowych, monitorów itp.) produkowanych przez uznane firmy, w tym również przez PHONAR.

Nie tylko dokonujemy napraw, ale także przeprowadzamy konserwację i tuning zwrotnic, wymieniamy wewnętrzne okablowanie, a także w razie potrzeby zmieniamy zawieszenie membran.

Każdy głośnik po działaniach serwisowych przechodzi wielogodzinne testy odsłuchowe prowadzone przez personel współpracującego z serwisem Sklepu Audio.

Ostatnim etapem sprawdzającym jakość wykonanych napraw jest zawsze dodatkowa sesja odsłuchowa przeprowadzana przez zawodowego akustyka i studyjnego realizatora dźwięku. Dopiero jego pozytywna diagnoza kończy pracę techników.

Specjaliści pracujący w naszym serwisie nie są ludźmi przypadkowymi. Dobierani są spośród wielu chętnych. Mają za sobą długie lata pracy w zawodzie i olbrzymie doświadczenie w przeprowadzaniu napraw, konserwacji, a nawet rewitalizacji różnych urządzeń audio, w tym także głośników.

 

 

PHONAR to niemiecka firma założona w połowie lat 70-tych pod nazwą Scan Akustik. Początkowo konstruowała zespoły głośnikowe w oparciu o membrany pochodzące od producentów duńskich. Swoje produkty sprzedawała jako OEM innym firmom, dla których kolumny były uzupełnieniem oferty.

Od 1983 roku już jako PHONAR rozpoczęła prace nad konstruowaniem zestawów głośnikowych wykorzystujących wyłącznie własne membrany i zwrotnice.

Pierwsza połowa lat 80-tych to stały wzrost zainteresowania produktami PHONAR ze strony klientów, a zarazem początek swoistej estymy jaką cieszą się ich kolumny i monitory.

Lata 90-te były okresem kiedy firma zaczęła być marką rozpoznawalną na całym świecie.

Ale dopiero zmiana na stanowisku prezesa firmy (miejsce założyciela firmy zajął jego syn) i nowe metody marketingowe, spowodowały lawinowy wzrost sprzedaży.

Pomimo kolejnych kryzysów ekonomicznych w XXI wieku, Phonar wciąż ma się dobrze a produkowane przez tą firmę głośniki znajdują nowych nabywców.

Dodatkową ciekawostką jest to, że wszystkie głośniki PHONARA niezależnie od klasy cenowej do jakiej należą, są produkowane całkowicie ręcznie.