Przejdź do treści
Wczytuję...

Serwis DUAL

 

Dual to firma której urządzenia często pojawiają się w naszym serwisie. Nie zawsze chodzi o naprawy. Klienci chętnie zlecają nam dokładne konserwacje, a nawet tuning ich wzmacniaczy lub gramofonów.

Fachowcy pracujący w naszym serwisie są doskonale przygotowani do takich zadań. Wykonywali je wielokrotnie i mają już w tej kwestii olbrzymie doświadczenie. Lata pracy i gromadzona wiedza na temat urządzeń audio i sposobów ich naprawy pozwalają im wykonywanie szybkich a jednocześnie rzetelnych działań serwisowych.

Dodatkowo mają do dyspozycji nowoczesne zaplecze techniczne w postaci dokładnych przyrządów nowej generacji, które jeszcze przyśpieszają zarówno proces diagnozowania usterek jak i same naprawy.

 

 

DUAL jest firmą istniejącą od roku 1900. To rzadkość w świecie audio.

Na początku firma zajmowała się produkcja napędów sprężynowych w które zaopatrywała producentów patefonów i gramofonów.

Z czasem połączyła dwie technologie: napęd sprężynowy i silniczek elektryczny, tworząc konstrukcję nazwaną Dual-Motor. Stąd właśnie wzięła się nazwa DUAL znana do dzisiaj.

Własne projekty gramofonów tej firmy pokazały się na rynku dopiero pod koniec lat trzydziestych.

Od tamtej pory DUAL jest specjalistów w konstruowaniu i produkcji tego typu sprzętu.

I również od tamtego czasu w ofercie Duala zawsze znajdowały się gramofony przeznaczone zarówno dla klientów mniej zamożnych jak i dla takich, którzy za dobrą jakość dźwięku potrafili wyłożyć znaczne kwoty.

Pod koniec lat pięćdziesiątych inżynierowie Duala postanowili rozpocząć konstruowanie i produkcję wzmacniaczy i tunerów, a następnie także głośników i magnetofonów.

W połowie lat 80-tych wprowadzono do sprzedaży również odtwarzacze CD, chociaż te produkowała dla Duala inny europejski koncern a mianowicie Philips.

W drugim obiegu, najczęściej spotykanym urządzeniem Duala są gramofony, czyli to z czego firma zasłynęła najbardziej.

Drugim poszukiwanym sprzętem na rynku używanych urządzeń audio są wzmacniacze i amplitunery. Szczególnie te wyprodukowane w latach 70-tych i pierwszej połowie 80-tych.