Przejdź do treści
Wczytuję...

Serwis ARCAM

 

Arcam to jeden z najbardziej uznanych producentów sprzętu audio z Wielkiej Brytanii.

Nasz serwis wykonuje wszelkie naprawy urządzeń tej firmy. Oprócz tego wielokrotnie już dokonywaliśmy konserwacji, a nawet rewitalizacji starszych wzmacniaczy i odtwarzaczy tego cenionego producenta.

Nasi technicy są doskonale przygotowani do takich zadań. Posiadają ogromną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną dotyczącą serwisowania urządzeń tego typu.

W diagnozowaniu i usuwaniu usterek pomagają im nowoczesne przyrządy w które wyposażone są ich stanowiska pracy.

Wiedza, doświadczenie wyniesione z lat pracy wsparte przez doskonałe narzędzia, są gwarancją rzetelnie wykonywanych napraw, konserwacji a także zabiegów tuningowych.

 

 

ARCAM został założony w 1976 roku przez pasjonatów muzyki studiujących na wydziale elektroniki Cambridge University.

Impulsem do założenia firmy przez tych młodych ludzi było niezadowolenie z jakości dźwięku ówcześnie dostępnych na rynku wzmacniaczy. Ich zdaniem masowo produkowane urządzenia japońskie brzmiały przeciętnie i mało ciekawie. Dużo lepszym dźwiękiem mogły się pochwalić wzmacniacze firm brytyjskich, ale po pierwsze były znacznie droższe od azjatyckiej konkurencji, a po drugie częściej się psuły.

Idea była następująca; stworzyć nowy wzmacniacz nawiązujący charakterem brzmienia do najlepszych brytyjskich modeli, ale o stopniu bezawaryjności równym sprzętom z Japonii.

Młodzi fascynaci początkowo zaprojektowali jeden wzmacniacz i sprzedawali go zainteresowanym studentom tej samej uczelni oraz osobom zamieszkałym w pobliżu Cambridge, którzy zostali o takiej możliwości poinformowani pocztą pantoflową.

Wkrótce zamówień na wspomniany pierwszy model było już tyle, że nadszedł moment na zarejestrowanie regularnego biznesu pod nazwa ARCAM.

Od tamtej pory wszystkie wzmacniacze noszące logo ARCAM cenione są za dokładny i naturalny dźwięk, nie pozbawiony dynamiki.

Ponieważ firma nie chciała być kojarzona wyłącznie z samymi wzmacniaczami, wkrótce wprowadziła do produkcji także rozdzielne przedwzmacniacze i końcówki mocy oraz magnetofony kasetowe, a niedługo po tym także odtwarzacze CD.

Dzisiaj w ofercie ARCAMA znajduje się szeroki wachlarz urządzeń audio, a wszystkie one nadal cieszą się uznaniem wyrobionej klienteli.