Przejdź do treści
Wczytuję...

Zestawy Audio - Nowy Dział na naszej stronie

Something with HTML textformat

Od dzisiaj na naszej stronie zaczął funkcjonować nowy dział.

Zestawy Audio – to nasza propozycja dla klientów poszukujących przyzwoitej jakości dźwięku, którzy nie chcą, lub nie mają czasu na samodzielne poszukiwania.

Chcieliby kupić coś co spełni ich oczekiwania w stosunku do brzmienia, ceny i funkcjonalności, ale nie zamierzają zawracać sobie głowy wielokrotnymi, długotrwałymi odsłuchami i sprawdzaniem wszelkich kombinacji.

Postanowiliśmy z myślą o takich właśnie konsumentach przygotować kilka zestawów składających się z różnego rodzaju klocków audio: wzmacniaczy, odtwarzaczy CD, tunerów, amplitunerów etc. i skojarzyć je z głośnikami, które naszym zdaniem najlepiej do nich pasują.

Nie jest to żadne „parowanie” sprzętów na zasadzie wizualnej. Ta interesuje nas również, ale jednak mniej niż to, do czego te wszystkie urządzenia ktoś wyprodukował.

Czyli naszym głównym priorytetem jest uzyskanie z każdego naszego Zestawu Audio, możliwie najlepszego dźwięku.

A skoro tak, to nie ma innej możliwości niż łączenie ze sobą różnych „klocków”, z różnymi głośnikami i sprawdzanie każdej takiej kombinacji na drodze odsłuchów.

Takie eksperymentowanie wymaga olbrzymiej cierpliwości i jest nużące.

Mimo to jednak chcemy zaryzykować i przedstawiać co jakiś czas nową propozycję.

Czasem będą to zestawy składające się z elektroniki pochodzącej od jednego producenta z dobranymi przez nas optymalnymi głośnikami.

Prawdopodobnie będziemy jednak starali się dobierać każdy poszczególny klocek od różnych firm, tak aby starać się uzyskać możliwe najlepsze brzmienie.

Mamy świadomość, że wielu potencjalnych klientów może dziwić takie podejście do tematu.

Ale posiadamy wieloletnie, indywidualne doświadczenie w audio-hobby i wiemy, że w historii tej branży bardzo niewiele było (i jest) firm, których wszystkie urządzenia prezentowały ten sam poziom jakości dźwięku. Na ogół tak bywa, że firmy konstruujące doskonale grające wzmacniacze, nie radzą sobie ze stworzeniem np. odtwarzacza CD, który byłby dla nich godnym partnerem. I odwrotnie. Jest to niemal regułą. Ale jak to zwykle bywa, od każdej reguły są także odstępstwa, wyjątki.

Zapraszam do śledzenia naszych poczynań na niwie Zestawów Audio, a być może zainteresujecie się podjętym przez nas wysiłkiem w łączeniu ciekawych brzmieniowo konstrukcji.

 

Marek „Maro” Kulesza

 

Odpowiedz